,,Pedagogul anului,2019”.  

video

   

Maxima zilei  

“Timpul este moneda vieții tale. Este singura monedă pe care o ai, doar tu poți hotărî cum o cheltuiești. Fii atent ca nu cumva să lași alte persoane să o cheltuiască în locul tău... Carl Sandburg

   
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
   
February 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
   

MECC

PARLAMENTUL

guvern

anacec

logocons

ctice

 ISE

AEE

proD

 

   

sime

   

    La 10 februarie 2019, s-a desfășurat olimpiada raională la disciplinele școlare: Geografie și Limba și literatura rusă (școala rusă) în baza testelor unice și la Educația fizică și Informatică în baza testelor alcătuite la nivel de raion. Galerie foto.

   Rezultatele acestei zile de competiție între elevii dotați sunt următoarele:

 

Limba și literatura rusă (limba de instruire)

Nr.crt.

Numele, prenumele elevului

Instituţia

Clasa

Locul

Profesorul

1.

Lihovețchi Iulia

Gimnaziul Pompa

IX

I

Matronici Valentina

2.

Osoianu Natalia

LT ,, A.Pușkin”

IX

II

Pîcălău Valentina

4.

Vasilat Tatiana

Gimnaziul Popovca

IX

III

Vasilat Olga

3.

Golimbliovschi Ana

LT ,, A.Pușkin”

XII

III

Pîcălău Valentina

5.

Ucraințeva Diana

Gimnaziul Egorovca

IX

Mențiune

Babiuc Ana

 

Geografie

Nr.crt.

Numele, prenumele elevului

Instituţia

Clasa

Locul

Profesorul

1.

Eftodi Sergiu

LT ”M. Eminescu”, Fălești

XII

I

Severin Elena

2.

Scobioală  Lucian

LT ”M. Eminescu”, Fălești

XII

II

Severin Elena

3.

Rotaru Doinița

LT ”M. Eminescu”, Fălești

X

III

Severin Elena

4.

Dvorschi Iulia

LT ”A. Pușkin”, Fălești

XI

III

Neclea Valentina

5.

Caracaș Victoria

Gimnaziul ”D. Gherman”

IX

Mențiune

Sandu Lucia

6.

Belous Anastasia

LT ”A. Pușkin”, Fălești

X

Mențiune

Neclea Valentina

7.

Eder Arina

LT ”A. Pușkin”, Fălești

XI

Mențiune

Neclea Valentina

8.

Cuhtițchii Alina

LT ”A. Pușkin”, Fălești

XII

Mențiune

Neclea Valentina

 

Informatică

Nr.crt.

Numele, prenumele elevului

Instituţia

Clasa

Locul

Profesorul

1.

Tatian Ion

Gimnaziul ,, Eugen Coșeriu”

IX

I

Dumbrava Natalia

2.

Chiaburu Mihaela

LT ,, M. Eminescu” , Fălești

X

I

Munteanu Aliona

3.

Cozlovschi Alexandru

LT ,, M. Eminescu”,  Fălești

XI

I

Munteanu Aliona

4.

5.

Dombovschi Emanuil

Pilipețchii Andrei

LT ,, M. Eminescu”,  Fălești

Gimnaziul Făleștii Noi

XII

IX

I

II

Mitrică Lilian

Jitari Ion

6.

Grecu Ana

Gimnaziul ,, Ștefan cel Mare și Sfînt”

IX

III

Grecu Marina

7.

Platoșchin Alexandra

LT,, A. Pușkin”, Fălești

XI

III

Filippov Tatiana

8.

Gorea Sabina

Gimnaziul ,, A. Mateevici”

IX

Mențiune

Pșenicinîi Larisa

 

Educația fizică (proba teoretică) fete

Nr.crt.

Numele, prenumele elevului

Instituţia

Clasa

Locul

Profesorul

1.

Rusu Ruslana

LT „M. Eminescu”, Fălești

IX

I

Melinte Ion

2.

Caras Snejana

LT „M. Eminescu”, Fălești

XII

I

Severin Alexandr

3.

Pavlinciuc Daniela

Gimnaziul Albinețul Vechi

IX

II

Glavan Valeriu

4.

Lapcinscaia Rozalina

LT ”A. Pușkin”, Fălești

XII

II

Cîrnaț Valeriu

5.

Goluță Diana

Gimnaziul Izvoare

IX

III

Rotaru Galina

6.

Antoci Olga

Gimnaziul ”I. Dumeniuk”

IX

Mențiune

Gangan Vasile

 

Educația fizică (proba teoretică) băieți

Nr.crt.

Numele, prenumele elevului

Instituţia

Clasa

Locul

Profesorul

1.

Dima Daniel

LT „M. Eminescu”, Fălești

IX

I

Melinte Ion

2.

Procopciuc Mihai

LT „M. Eminescu”, Fălești

XII

I

Severin Alexandr

3.

Baghiu Constantin

Gimnaziul Albinețul Vechi

IX

II

Glavan Valeriu

4.

Munteanu Iurii

LT ”A. Pușkin”, Fălești

XII

II

Cîrnaț Valeriu

5.

Burlacu Marcel

Gimnaziul ”D. Cantemir”

IX

III

Sârbu Ana

6.

Gasnaș Vlad

Gimnaziul ”N. Dabija”

IX

Mențiune

Gurduza Silviu

 

Mulțumim tuturor participanților la olimpiadă, iar învingătorilor le dorim tradiționalul ”Succes” la Olimpiada Republicană!

   
Copyright © 2019 DIRECŢIA GENERALĂ EDUCAŢIE FĂLEŞTI. Toate drepturile rezervate.
© DGE FALESTI
incest porn, real incest, incest videos, incest sex porn,porn movies,free porn,free porn movies,sex,porno,free sex,tube porn,tube,videos,full porn,xxx,pussy
Free Porn, hd sex

Porn Watch, Hd Porn,Free Porn,Free Sex Videos

Free Porn

hd sex

watch the best quality sex site.