,,Pedagogul anului,2019”.  

video

   

Maxima zilei  

“Timpul este moneda vieții tale. Este singura monedă pe care o ai, doar tu poți hotărî cum o cheltuiești. Fii atent ca nu cumva să lași alte persoane să o cheltuiască în locul tău... Carl Sandburg

   
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
   
February 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
   

MECC

PARLAMENTUL

guvern

anacec

logocons

ctice

 ISE

AEE

proD

 

   

sime

   

    La 09.02.2019, în cea de a treia zi de competiție în cadrul olimpiadelor școlare la disciplinele: istoria românilor și universală, limba străină (limba engleză) și chimie au participat 66 de elevi. În baza deciziilor Comisiilor raionale de verificare a fost stabilit următorul clasament. Galerie foto.

 

 Limba străină (limba engleză)

Nr.crt.

Numele, prenumele elevului

Instituţia

Clasa

Locul

Profesorul

1.

Noroc Alexandra

LT „M. Eminescu”

XI

I

Gâdei Tatiana

2.

Oroșan Victoria

LT „M. Eminescu”

XII

I

Tiron Oxana

3.

Tatian Sabrina

LT „M. Eminescu”

XI

II

Gâdei Tatiana

4.

Golimbliovschi Anastasia

LT „A. Puşkin”

XII

II

Pricop Olga

5.

Butnaru Cristina

LT „M. Eminescu”

X

III

Marciuc Elena

6.

Ceban Ariadna

LT „M. Eminescu”

XI

III

Gâdei Tatiana

7.

Ghilețchi Nicoleta

LT „M. Eminescu”

XII

III

Gâdei Tatiana

8

Cristian Călin

Gimnaziul „Ştefan cel Mare și Sfînt”

IX

Mențiune

Boghiu Ludmila

9.

Pilipețchi Andrei

Gimnaziul Făleştii Noi

IX

Mențiune

Sîrbu Veronica

10

Antoci Nicolae

LT „I. Creangă”

IX

Mențiune

Zubic Ala

11

Belous Anastasia

LT „A. Puşkin”

X

Mențiune

Pricop Olga

12

Casapu Beatrice

LT „I. Creangă”

X

Mențiune

Zubic Ala

13

Eder Ariana

LT „A. Puşkin”

XI

Mențiune

Drobnenichii Tatiana

14

Popov Natali

LT „M. Eminescu”

XII

Mențiune

Gâdei Tatiana

 

Istoria românilor și universală

Nr.crt.

Numele, prenumele elevului

Instituţia

Clasa

Locul

Profesorul

1.

Cugut Nadejda

LT „I. Creangă”

IX

I

Ciur Valentina

2.

Nanii Arina

LT „M. Eminescu”, Făleşti

X

I

Gligor Lucia

3.

Ganaciuc Gloria

LT „M. Eminescu”, Făleşti

XI

I

Gligor Lucia

4.

Golimbliovschi Ana

LT „A. Puşkin”, Făleşti

XII

I

Roşcovaia Angela

5.

Creţu Vitalie

Gimnaziul Mărăndeni

IX

II

Stîncă Aliona

6.

Moraru Cătălina

LT „M. Eminescu”

IX

III

Gheorghița Adela

7.

Golovatic Livia

Gimnaziul „Gr. Vieru”, Sarata Veche

IX

III

Șoldan Valeriu

   8

Vasian Stepan

LT „A. Puşkin”, Făleşti

X

III

Ceahur Daria

9

Baltag Gabriela

LT „M. Eminescu”, Făleşti

XI

III

Gligor Lucia

10

Galiț Gabriela

LT „M. Eminescu”, Făleşti

XI

III

Gligor Lucia

11

Vîrtosu Cătălina

Gimnaziul Ilenuţa

IX

Mențiune

Baltag Vera

12

Procopov Maxim

Gimnaziul  Chetriș 

IX

Mențiune

Leahu Natalia

13

Ceban Alina

LT „I. Creangă”, Făleşti

X

Mențiune

Șoldan Valeriu

14

Dvorschi Cătălina

LT „M. Eminescu”, Făleşti

XI

Mențiune

Gligor Lucia

 

Chimie

Nr.crt.

Numele, prenumele elevului

Instituţia

Clasa

Locul

Profesorul

1.

Codreanu Alexandru

Gimnaziul „M. Corlăteanu”

IX

II

Căruntu Svetlana

2.

Rusu  Cristina

Gimnaziul „D. Gherman”

IX

Mențiune

Brașoveanu Ala

3.

Culibaba Chris-Tina

LT „M. Eminescu”, Făleşti

X

Mențiune

Cornovac Tatiana

 

   
Copyright © 2019 DIRECŢIA GENERALĂ EDUCAŢIE FĂLEŞTI. Toate drepturile rezervate.
© DGE FALESTI
incest porn, real incest, incest videos, incest sex porn,porn movies,free porn,free porn movies,sex,porno,free sex,tube porn,tube,videos,full porn,xxx,pussy
Free Porn, hd sex

Porn Watch, Hd Porn,Free Porn,Free Sex Videos

Free Porn

hd sex

watch the best quality sex site.