Stagiul de perfecționare din perioada 03.06.2024-29.06.2024
Programe noi de perfecționare: Limba și literatura rusă, destinat cadrelor didactice care predau disciplina Limba și literatura rusă și Informatică, program de formare continuă pentru cadrele didactice care predau disciplina Informatica în învățământul preuniversitar.
Pentru toate programele de perfecționare:
📚Perioada de formare: 03.06.2024-29.06.2024
🖥️Format: online, platforma Google Meet
📝Module: formabilii pot selecta Modulul A. Didactica specialității, 10 de credite sau la 20 credite pentru Pachetul integral (Modulul A. Didactica specialității, Modulul B. Psihopedagogie, Modulul C. TIC în educație, Modulul D. Branding profesional).
🖥️Format: online, platforma Google Meet
📝Module: formabilii pot selecta Modulul A. Didactica specialității, 10 de credite sau la 20 credite pentru Pachetul integral (Modulul A. Didactica specialității, Modulul B. Psihopedagogie, Modulul C. TIC în educație, Modulul D. Branding profesional).
👉Formular de înregistrare: https://forms.gle/JBjpgAjNbNfK2XSn7
Ministerul Educației și Cercetării anunță selectarea cadrelor didactice care vor participa la sesiunile de formare desfășurate în comun cu Oficiul Special de Auto-Guvernare pentru Educație al Provinciei Jeju din Republica Coreea.
![proxy.imgsmail](/images/proxy.imgsmail.jpg)
Formatori: Valeriu Gorincioi, Angela Tomiță, Viorica Goraș-Postică.
Costul programului de formare constituie 1200 lei.
* Termenul limită de înregistrare: 10 februarie curent.
Pentru întrebări, ne puteți contacta la nr. de telefon (373 22) 54 25 56, 54 19 94; coordonator de program: Lilia Nahaba
![Programe noi de perfecționare](/images/Programe_noi_de_perfecționare.png)
Vă informăm cu drag despre următorul stagiul de formare continuă care se va desfășura în perioada 09.10.2023-28.10.2023 în format online.![Anunț 09.10.2023 28.10.2023](/images/Anunț_09.10.2023-28.10.2023.jpg)
![Anunț 09.10.2023 28.10.2023](/images/Anunț_09.10.2023-28.10.2023.jpg)
Vă informăm cu bucurie despre lansarea, în premieră, a cursurilor de perfecționare la Limba germană și Psihopedagogie specială.
Cadrele didactice se pot înscrie accesând link-ul:
FORMARE CONTINUĂ