Direcția Generală Educație Fălești a desfășurat la 02 februarie 2019, în incinta IP LT „M.Eminescu”, Fălești, olimpiadele școlare la disciplinele de studii: limba și literatura română(școala alolingvă),limba și literatura rusă (școala națională), matematică și educația ecologică. La concurs au participat 61 de elevi din clasele a VII-a-a XII-a. Galerie foto.
Limba și literatura română (școala alolingvă)
Nr.crt. |
Numele, prenumele elevului |
Instituţia
|
Clasa |
Locul |
Profesorul |
1. |
Dvorschi Iulia |
IPLT„A. Pușkin”, Fălești |
XI |
I |
Chifiac Olga |
2. |
Gheorghiţa Ana |
IPLT„A. Pușkin”, Fălești |
XII |
I |
Chifiac Olga |
3. |
Tabanschi Varvara |
IPLT„A. Pușkin”, Fălești |
IX |
II |
Deaciuc Ina |
4. |
Bergher Elena |
LT„A. Pușkin”, Fălești |
X |
II |
Deaciuc Ina |
5. |
Bargan Lidia |
IPLT„A. Pușkin”, Fălești |
XI |
II |
Ciupercă Vera |
6. |
Şoldan Alexandra |
IPLT„A. Pușkin”, Fălești |
XII |
II |
Chifiac Olga |
7. |
Dubceac Antonina |
IP Gimnaziul Pompa |
IX |
III |
Șpac Viorica |
8. |
Novoloaca Carolina |
IPLT„A. Pușkin”, Fălești |
X |
III |
Deaciuc Ina |
9. |
Rotari Victoria |
IPLT„A. Pușkin”, Fălești |
XI |
III |
Rurac Silvia |
10. |
Rurac Gabriela |
IPLT„A. Pușkin”, Fălești |
XII |
III |
Rurac Silvia |
Limba și literatura rusă (școala națională)
Nr.crt. |
Numele, prenumele elevului |
Instituţia
|
Clasa |
Locul |
Profesorul |
1 |
Țurcanu Diana |
IPGimnaziul „D. Cantemir”,Pîrlița |
IX |
I |
Bîrcă Tamara |
2 |
Vrabii Mihail |
IPLT„M. Eminescu”, Fălești |
IX |
II |
Goncearuc Ecaterina |
3 |
Marcu Gheorghe |
IPGimnaziul „E. Coşeriu”,Catranîc |
IX |
II |
Hanganu Nadejda |
4 |
Motche Valeria |
IPGimnaziul Albinețul Vechi |
IX |
III |
Glavan Diana |
5 |
Ivanov Anastasia |
I P Gimnaziul Făleștii Noi |
IX |
III |
Botnari Ludmila |
6 |
Vîrtosu Cătălina |
IP Gimnaziul Ilenuţa |
IX |
III |
Andrieș Galina |
7 |
Bergher Ana |
IPGimnaziul „ V. Alecsandri”,Scumpia |
IX |
Mențiune |
Lucic Larisa |
8. |
Stîncă Vitalie |
IPGimnaziul Mărăndeni |
IX |
Mențiune |
Popovici Elizaveta |
9 |
Marta Valerian |
IP Gimnaziul Taxobeni |
IX |
Mențiune |
Matas Galina |
Matematică
Nr.crt. |
Numele, prenumele elevului |
Instituţia
|
Clasa |
Locul |
Profesorul |
1 |
Jitari Mădălina |
I P Gimnaziul Făleștii Noi |
IX |
I |
Jitari Ion |
2 |
Vlaico Ecaterina |
IP LT„M. Eminescu”, Fălești |
X |
Mențiune |
Trocin Eugenia |
Educația ecologică
Nr.crt. |
Numele, prenumele elevului |
Instituţia |
Clasa |
Locul |
Profesorul |
1. |
Jitari Andrei |
I P Gimnaziul Făleștii Noi |
IX |
I |
Jitari Elena |
2. |
Pilipețchi Andrei |
I P Gimnaziul Făleștii Noi |
IX |
I |
Jitari Elena |
3. |
Caras Victor |
IP LT„Ion Creangă”, Fălești |
X |
II |
Scripcaru Viorica |
4. |
Zaharia Aurica |
IP LT„Ion Creangă”, Fălești |
X |
II |
Scripcaru Viorica |
5. |
Gaidău Olivia |
IPGimnaziul „D. Cantemir”, Pîrlița |
IX |
Mențiune |
Munteanu Tamara |
6. |
Fusu Antonela |
IPGimnaziul „D. Cantemir”, Pîrlița |
IX |
Mențiune |
Munteanu Tamara |
Vă felicităm pentru rezultatele obținute!
Consiliul Raional de Coordonare