Maxima zilei  

„Nu este momentul să te gândești la ceea ce nu ai. Gândește-te la ce poți face cu ceea ce ai.”  Ernest Hemingway

   
April 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
   
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
   

MECC

PARLAMENTUL

guvern

anacec

logocons

ctice

 ISE

AEE

proD

 

   
   

Cu sfintele Paste

 

   

  Lupta acerbă a concurenților din cadrul olimpiadelor școlare raionale, în a cea de-a doua zi de competiție, 03 februarie 2019, s-a desfășurat la disciplinele școlare: limba și literatura română și biologie, în baza testelor unice și la limba franceză și fizică. Galerie foto.

 În baza deciziilor Comisiilor raionale de verificare, au fost stabilite următoarele rezultate.
Felicitări învingătorilor!!!

 Limba și literatura română (limba de instruire)

Nr.crt.

Numele, prenumele elevului

Instituţia

Clasa

Locul

Profesorul

1.

Budu Lavinia

IP Gimnaziul Izvoare

IX

I

Ursachi  Svetlana

2.

Nanii Arina

IP LT „M. Eminescu”, Făleşti

X

I

Grușca  Tatiana

3.

Railean Dumitrița

IP Gimnaziul „Grigore Vieru”,Sărata Veche

IX

II

Golovatic Svetlana

4.

Zaharia Aurica

IP LT „I. Creangă”

X

II

Rotaru  Elina

5.

Iachimovschi Dumitrița

IP LT „M. Eminescu”, Făleşti

XII

II

Coliban  Nina

6.

Mîță Vlada

IP Gimnaziul  Albineţul Vechi

IX

III

Glavan  Diana

7.

Galiț Gabriela

IP LT „M. Eminescu”, Făleşti

XI

III

Coliban  Nina

8

Caracaș  Victoria

IP Gimnaziul „D. Gherman”, Risipeni

IX

Mențiune

Malachi  Lilia

9.

Darii Laura

IP LT „M. Eminescu”, Făleşti

XII

Mențiune

Cecan  Lilia

 

Limba străină (limba franceză)

Nr.crt.

Numele, prenumele elevului

Instituţia

Clasa

Locul

Profesorul

1.

Buțco Victoria

IP LT „M. Eminescu”

X

I

Doboș Tatiana

2.

Harțanu Olga

IP LT „M. Eminescu”

XI

I

Ivașcu Anastasia

3.

Gonța Veronica

IP LT „M. Eminescu”

XII

I

Iordachi Elena

4.

Chiaburu Mihaela

IP LT „M. Eminescu”

X

II

Bîrliba Svetlana

5.

Sidorenco Cristina

IP LT „M. Eminescu”

XI

II

Bîrliba Svetlana

6.

Vorotneac Andreea

IP LT „M. Eminescu”

XII

II

Iordachi Elena

7.

Golovatic Livia

IP Gimnaziul „Gr. Vieru”

IX

Mențiune

Țurcan Zinaida

 

Biologie

Nr.crt.

Numele, prenumele elevului

Instituţia

Clasa

Locul

Profesorul

1.

Toacă Andreea

IP Gimnaziul „M. Corlăteanu”

IX

Mențiune

Căruntu Svetlana

2.

Crasnojan  Roxana

IP Gimnaziul „D. Gherman”

IX

Mențiune

Brașoveanu Ala

3.

Rotaru Doina

IP LT „M. Eminescu”

X

Mențiune

Pleșca Rodica

4.

Chicu Victoria

IP LT „M. Eminescu”

XI

Mențiune

Pleșca Rodica

5.

Şoldan Alexandra

IP LT „A. Puşkin”, Făleşti

XII

Mențiune

Savciuc Oxana

 

Fizică. Astronomie

Nr.crt.

Numele, prenumele elevului

Instituţia

Clasa

Locul

Profesorul

1.

Jitari Andrei

Gimnaziul Făleștii Noi

IX

I

Jitari Natalia

2.

Bodarev Dina

IP LT „M. Eminescu”

X

I

Scutelnic Ion

3.

Maneață Vlad

IP LT „M. Eminescu”

XI

I

Scutelnic Ion

4.

Eftodi Serghei

IP LT „M. Eminescu”

XII

I

Scutelnic Ion

5.

Vrabii Mihai

IP LT „M. Eminescu”

IX

II

Scutelnic Ion

6

Circov Natalia

LT „A. Puşkin”, Făleşti

XI

II

Lipsiuc Natalia

7

Scobioală Lucian

IP LT „M. Eminescu”

XII

II

Scutelnic Ion

8

Osoianu Natalia

IP LT „A. Puşkin”

IX

III

Lipsiuc Natalia

9

Lascov Eugenia

IP Gimnaziul „Ștefan cel Mare și Sfânt”

IX

III

Pulbere   Elena

10

Cugut Nadejda

IP LT „I. Creangă”

IX

Mențiune

Prisacari Vadim

11

Puga Ion

IP Gimnaziul„E. Coşeriu”

IX

Mențiune

Dumbravă Natalia

12

Rusu  Cristina

IP Gimnaziul „D. Gherman”, Risipeni

IX

Mențiune

Lupușor  Nina

13

Belous Anastasia

IP LT „A. Puşkin”, Făleşti

X

Mențiune

Lipsiuc Natalia

14

Danilov Daniela

IP LT „M. Eminescu”

XI

Mențiune

Scutelnic Ion

 

   
Copyright © 2019 DIRECŢIA GENERALĂ EDUCAŢIE FĂLEŞTI. Toate drepturile rezervate.
© DGE FALESTI
incest porn, real incest, incest videos, incest sex porn,porn movies,free porn,free porn movies,sex,porno,free sex,tube porn,tube,videos,full porn,xxx,pussy
Free Porn, hd sex

Porn Watch, Hd Porn,Free Porn,Free Sex Videos

Free Porn

hd sex

watch the best quality sex site.