Consiliile raionale de Coordonare la disciplinele școlare, vă aduc la cunoștință rezultatele Olimpiadelor desfășurate la 17 februarie 2018
Limba și literatura română(școala națională)
Nr.crt. |
Numele, prenumele elevului |
Instituţia
|
clasa | Locul | Numele profesorului |
1. | Cocîrlă Daria | LT„M. Eminescu”, Fălești | IX | I | Tambur Cristina |
2. | Pușcaș Ilinca | Gimnaziul Bocani | IX | II | Negură Olga |
3 | Galiț Gabriela | LT„M. Eminescu”, Fălești | X | II | Coliban Nina |
4. | Darii Laura | LT„M. Eminescu”, Fălești | XI | II | Cecan Lilia |
5. | Nica Loredana | LT„M. Eminescu”, Fălești | XII | II | Tescaru Maria |
6. | Malenchi Andreea | Gimnaziul Făleștii Noi | IX | III | Popov Natalia |
7. | Voloșciuc Sabina | Gimnaziul Musteața | IX | III | Boronciuc Eugenia |
8. | Dvorschi Cătălina | LT„M. Eminescu”, Fălești | X | III | Coliban Nina |
9. | Ceban Cătălina | LT„M. Eminescu”, Fălești | XII | III | Tescaru Maria |
10. | Mînăscurtă Loredana | LT„Ștefan cel Mare”, Năvîrneț | IX | Mențiune | Bucliș Ludmila |
11. | Mosoreti Mădălina | LT„M. Eminescu”, Fălești | XI | Mențiune | Ciobanu Nadejda |
12. | Lupușor Daniela | LT„M. Eminescu”, Fălești | XII | Mențiune | Coliban Nina |
Chimie
Nr.crt. |
Numele, prenumele elevului |
Instituţia
|
Clasa | Locul | Numele profesorului |
1. | Culibaba Chris-Tina | LT„M. Eminescu”, Fălești | IX | III | Cornovac Tatiana |
2. | Burlacu Mihail | Gimnaziul „A. Mateevici”, Răuțel | IX | Mențiune | Bologan Silvia |
3. | Strat Maria | LT„Gh. Vrabie”, Călinești | IX | Mențiune | Bistrița Ruslan |
4. | Danilov Daniela | LT„M. Eminescu”, Fălești | X | Mențiune | Cornovac Tatiana |
Informatică
Nr.crt. | Numele, prenumele elevului | Instituţia | Clasa | Locul | Numele profesorului |
1. | Tatian Ion | Gimnaziul „ E. Coșeriu”, Catranîc | IX | I | Dumbravă Natalia |
2. | Guțu Nicolae | LT„M. Eminescu”, Fălești | XII | I | Micu Lilia |
3. | Bodarev Dina | Gimnaziul Făleștii Noi | IX | II | Jitari Ion |
4. | Burlaca Artiom | Gimnaziul„A. Mateevici”, Răuțel | IX | III | Buga Oxana |
5. | Oroșan Victoria | LT„M. Eminescu”, Fălești | XI | Mențiune | Mitrică Lilian |
6. | Revenco Teodora | LT„M. Eminescu”, Fălești | XII | Mențiune | Micu Lilia |
Vă felicităm pentru succesele obținute!