Stimați profesori, dragi elevi, Consiliile raionale de Coordonare la disciplinele școlare, vă aduc la cunoștință rezultatele Olimpiadelor desfășurate la 10 februarie 2018
Limba și literatura rusă (școala națională)
Nr.crt. |
Numele, prenumele elevului |
Instituţia
|
clasa | Locul | Numele profesorului |
1. | Malenchi Andreea | Gimnaziul Făleștii Noi | IX | I | Butnaru Ludmila |
2. | Cazacu Ilinca | Gimnaziul Mărăndeni | IX | II | Popovici Elizaveta |
3. | Prepeleac Igor | Gimnaziul „D. Gherman”, Risipeni | IX | III | Angheni Natalia |
4. | Corlăteanu Tatiana | Gimnaziul„M Corlăteanu”,Glinjeni | IX | Mențiune | Chișlari Natalia |
Limba și literatura rusă (limba de instruire)
Nr.crt. |
Numele, prenumele elevului |
Instituţia
|
Clasa | Locul | Numele profesorului |
1. | Russu Sabina | Gimnaziul Popovca | IX | II | Vasilat Svetlana |
2. | Eder Ariana | LT„A. Pușkin”, Fălești | X | II | Juncu Marina |
3. | Șoldan Alexandra | LT„A. Pușkin”, Fălești | XI | II | Pîcălău Valentina |
4. | Marțeniuc Maria | LT„A. Pușkin”, Fălești | XII | II | Duleico Ludmila |
5. | Belous Anastasia | LT„A. Pușkin”, Fălești | IX | III | Juncu Marina |
Limba și literatura romănă(școala alolingvă)
Nr.crt. |
Numele, prenumele elevului |
Instituţia
|
Clasa | Locul | Numele profesorului |
1. | Gobariova Valeria | LT„A. Pușkin”, Fălești | IX | I | Deaciuc Ina |
2. | Dvorschi Iulia | LT„A. Pușkin”, Fălești | X | I | Chifiac Olga |
3. | Rurac Gabriela | LT„A. Pușkin”, Fălești | XI | I | Rurac Silvia |
4. | Tabaran Ana | LT„A. Pușkin”, Fălești | XII | I | Ciupercă Vera |
5. | Moldovanu Corina | Gimnaziul Egorovca | IX | II | Procopovici Maria |
6. | Rotari Victoria | LT„A. Pușkin”, Fălești | X | II | Rurac Silvia |
7. | Gheorghița Ana | LT„A. Pușkin”, Fălești | XI | II | Chifiac Olga |
8. | Rurac Dan | LT„A. Pușkin”, Fălești | XII | II | Ciupercă Vera |
9. | Bergher Elena | Gimnaziul Logofteni | IX | III | Godlevscaia Efrosinia |
Matematică
Nr.crt. |
Numele, prenumele elevului |
Instituţia
|
Clasa | Locul | Numele profesorului |
1. | Jitari Mădălina | Gimnaziul Făleștii Noi | VIII | III | Jitari Ion |
2. | Gorea Sabina | Gimnaziul „A. Mateevici”, Răuțel | VIII | Mențiune | Buga Oxana |
3. | Noroc Sorin | LT„M. Eminescu”, Fălești | VIII | Mențiune | Micu Lilia |
4. | Leahu Mihaela | LT„M. Eminescu”, Fălești | XII | Mențiune | Trocin Eugenia |
5. | Maneața Vladislav | LT„M. Eminescu”, Fălești | X | Mențiune | Trocin Eugenia |
6. | Circov Natalia | LT„M. Eminescu”, Fălești | X | Mențiune | Diaciuc Gabriela |
7. | Bairamculov Azamat | LT„A. Pușkin”, Fălești | XII | Mențiune | Litviniuc Anna |
Vă felicităm pentru succesele obținute!